Wednesday, 27 May 2015

Nowy zestaw do DSO

Wreszcie ... :) zakup udało się całkowicie sfinalizować. Po długim oczekiwaniu (strajk niemieckich przewoźników) zamówiony zestaw do astrofotografii DSO wreszcie dotarł na miejsce. Jest teraz dość późno i tyle co mogę w tym momencie napisać to że jestem MEGA zadowolony i szczęśliwy. Zarówno teleskop TS APO 90/600 jak i kamera ATIK383L+ wyglądają bardzo solidnie i estetycznie. W komplecie otrzymałem również zestaw pierścieni i przedłużek dla zachowania odpowiedniego back-focus'u oraz korektor pola i mały teleskop prowadzący. Kamera jest chyba największym zaskoczeniem bo na zdjęciach wydawała mi się dużo mniejsza niż jest w rzeczywistości. Podobnie zresztą teleskop prowadzący TS80D - kawał rury w porównaniu z szukaczem przy moim obecnym celestronie SCT 11". No ... wszytko nowe, sam nie wiem od czego zacząć. Niby naczytałem się dużo o astrofoto, obejrzałem masę tutoriali video a jednak przyznam, że mam wątpliwości. Mam nadzieję jednak że to raczej "bóle porodowe". Czuję ten sam dreszczyk emocji jak przy zakupie pierwszej rurki. Obym tylko znalazł trochę czasu (niestety nadchodzący weekend mam z głowy) i pogodnego nieba.

Dla osób planujących podobne zakupy astro, podzielę się informacją, że wszystko załatwiłem w nieznanym mi dotąd niemieckim sklepie Teleskop-Spezialisten 


Strona jest co prawda po niemiecku, ale jeśli się zdefiniuje swoje zainteresowanie to nie ma problemu z dobrą komunikacją w języku angielskim. Ze współpracy z tym sklepem jestem również MEGA zadowolony i mogę szczerze polecić, głównie z powodu super kontaktu (dziesiątki wymienionych @, dobre doradztwo, brak naciągania, otrzymany certyfikat z testów i kalibracji). To co przeważyło o wyborze dostawcy to przede wszystkim dobra opinia na forum astronomicznym, porady Kolegów z Forum (http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/7474-ostatnia-przymiarka-do-zakupu-nowego-zestawu/) i to że przed wysłaniem sprzęt jest sprawdzany, kolimowany i nie ma szans aby otrzymać teleskop z jakimś ukrytym felerem. SUPER na prawdę polecam. OK, na koniec parę fotek:
No comments:

Post a Comment